Blog

Wprowadzenie- blog prawniczy.

Udostępnij

Każdy z nas codziennie porusza się w świecie pełnym przepisów, zawiera umowy – od najprostszych, takich jak kupno biletu autobusowego, przez umowy związane ze stosunkiem pracy po skomplikowane umowy handlowe.  Coraz to nowsze badania społeczne wykazują, że świadomość prawa w społeczeństwie wciąż jest niska. Wynika to po części z jego stopnia skomplikowania, po części z braku chociażby podstawowej edukacji prawnej. Jak wiadomo- nieznajomość prawa szkodzi.

Konsekwencjami braku szeroko zakrojonej, podstawowej chociażby edukacji prawniczej, są negatywne konsekwencje dla jednostek wynikające z braku świadomości własnych praw czy obowiązków. Niniejszy blog został stworzony po to, żeby w najprostszy i najbardziej czytelny sposób wyjaśniać przepisy prawa z którymi może się spotkać każdy z nas. Prowadzony przez praktyka- adwokata, daleki będzie od specjalistycznej zawiłości, wysoce specjalistycznego języka oraz skomplikowanych analiz prawnych. Zamysłem stworzenia niniejszego bloga, jest działalność poradnicza dla tych osób, które szukają szybkiej analizy prawnej, a nie mają aktualnie czasu czy środków na profesjonalną pomoc prawną czy ustanowienie pełnomocnika. Blog traktować będzie o sprawach prostych dla prawnika, ale rodzących pewne trudności dla osób specjalizujących się w zupełnie innych dziedzinach życia, które nie miały nic wspólnego z edukacją prawniczą. Pomimo tego ukierunkowania, nie wykluczam oczywiście, iż od czasu do czasu pojawi się na prowadzonym przeze mnie blogu post specjalistyczny, bądź będący luźnym komentarzem bieżących wydarzeń z kraju i zagranicy, które związane są z materią prawa. Aby ułatwić poruszanie się po blogu, zamieszczona na nim legenda umożliwi Państwu znalezienie postu z zakresu interesującej Państwa tematyki. Postaram się udostępniać posty z dużą częstotliwością i tworzyć je na bieżąco  na podstawie własnych obserwacji odnośnie najbardziej palących i najczęściej spotykanych problemów prawnych, z uwzględnieniem Państwa sugestii. Zaznaczam iż cenię sobie wysoce Państwa uwagi oraz zachęcam do proponowania konkretnych tematów postów drogą mailową bądź w komentarzach. Ze wszystkich zgłoszonych i zebranych tematów będę wybierać najciekawsze, a ich opracowania będę prezentować regularnie na blogu.

 

 

Zobacz więcej

Sprzedaż alkoholu przez Internet w świetle wyroku NSA z 08.09.2022 r.

E-sprzedawcy alkoholu mogą obwieścić sukces. Ich argumentacja ma obecnie oparcie w wyroku NSA. Sprzedaż alkoholu przez Internet niekoniecznie musi oznaczać utratę zezwolenia. Nie zagłębiając się w temat, można by odnieść wrażenie, że sprzedawanie alkoholu przez Internet w Polsce jest zabronione. Nic bardziej mylnego. Sklepy z

Czytaj więcej